„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta.
Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis –
istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“
(Jonas Jablonskis)
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena minima kasmet gegužės 7 d. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.
Praėjo 120 metų nuo to laiko, kai po 40 m. lietuviškos spaudos draudimo atgavome teisę Lietuvoje rašyti, skaityti lotyniškais rašmenimis, leisti ir platinti lietuviškai parašytas knygas, periodinius leidinius. (Draudimas galiojo nuo 1864 metų iki 1904 m. gegužės 7 dienos).
Šiemet šią datą mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo kitaip: mokiniai kartu su mokytojais ir bibliotekininke konstravo kompozicijas iš knygų. Aštuntokai kartu su dailės mokytoja Daiva Trunciene pagamino įspūdingą suvenyrą iš senų knygų, tarsi suteikdami joms antrą gyvenimą...2-7 klasių mokiniai rinkosi iš bibliotekos fondų istorines, senovines, didžiausias, mažiausias jiems patikusias knygas, kalendorius, laikraščius, žurnalus ir kūrė įvairius simbolinius statinius. Šeštokai sudarė kompozicijas apie Europos Sąjungą, taip paminėdami Europos dieną ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį.
Žinias apie šios šventės istorinę kilmę ir prasmę mokiniai pagilino peržvelgdami informatyvias skaidres.
Renginio idėja mokiniams buvo nauja ir patraukli. Visi noriai ir entuziastingai įsitraukė į veiklą, kūrybiniams darbams suteikdami ne tik formas, bet ir esmingą prasmę.
Branginkime savo kalbą - tautos turtą, mylėkime knygas - pasaulio išminties šaltinį.
Lietuvių kalbos mokytoja Dalia Šulciuvienė,
bibliotekininkė Roma Alaunienė